Макс Верстапен завршио је рекордну сезону Формуле 54 1. својом 2023. победом у Абу Дабију

Аутор чланка: , објављено 26. новембра 2023.

Ни на трци у Абу Дабију Макс Верстапен није попустио пред ривалима и прославио је 58. победу у Формули један после 54 кругова. Холанђанин је закључио изузетну сезону у којој је оборио многе рекорде, међу којима је постао први возач који је водио 1000 кругова у сезони на трци у Абу Дабију.

Фераријев Шарл Леклерк завршио је трку на подијуму, док је трећи на циљу био Серхио Перез, који је кажњен са пет секунди због судара са Џорџом Раселом и тако склизнуо на четврто место. Чак је и Леклерк покушао да помогне Мексиканцу, који му је уступио место, а потом покушао да успори Расела како би Перез после пенала остао испред Британца, али није успео. На треће место је прошао Расел, а у првих шест трку су завршили и Мекларен, Ландо Норис и Оскар Пјастри.

Седмо место освојио је Фернандо Алонсо испред одличног Јукија Цуноде, који је успешно одбранио Луиса Хамилтона, а десети је био Ленс Строл.

Са Раселовим трећим и Хамилтоновим деветим местом, екипа Мерцедеса је освојила друго место у конструкторском првенству.

Ако желите, можете нам донирати брзо и безбедно путем ПаиПал-а. Сваки допринос помаже нама, вашем тиму Ворлд оф Спеед!