Тим Гајсер је у Лугу остао без црвене плоче

Аутор чланка: , објављено 12. маја 2024

Тим Гајсер је трку за Велику награду Галиције у Лугу завршио на четвртом месту и тако изгубио вођство на Светском првенству у мотокросу које је преузео на претходној трци у Португалу. Ово је преузео актуелни светски шампион Хорхе Прадо, укупни победник домаће трке, који је славио победу у обе трке.

Гајсер је у прву трку кренуо са другог места, а онда је лоше стартовао и у другом кругу изашао са стазе, изгубивши десет места и пао на дванаесто место, одакле је успео да заврши као шести. У другој вожњи је било нешто лакше јер је успео да се пласира на друго место, али је потом изгубио једно место и завршио тест на трећем месту, што је било довољно добро за укупно четврто место.

Други Словенац у краљевској класи мотокроса Јан Панчар био је укупно четрнаести након што је прву вожњу завршио на четрнаестом месту, а други на седамнаестом месту.

У класи МКС2 први пут је учествовао Јака Пекљај, који је завршио на 32. месту, док је победу славио белгијски тркач Лукас Коенен.

Гајсер држи друго место у укупном пласману шампионата са 296 бодова, водећи Прадо има 298 бодова, а Панчар је заузео 65. место са 15 бодова.

Ако желите, можете нам донирати брзо и безбедно путем ПаиПал-а. Сваки допринос помаже нама, вашем тиму Ворлд оф Спеед!