Ситроен би могао да напусти ВРЦ следеће сезоне!

Аутор чланка: , објављено 15. јула 2015.

Француски произвођач аутомобила Ситроен ће до краја ове године одлучити да ли ће наставити да се такмичи искључиво у Светском рели шампионату ВРЦ или ће га напустити и посветити се искључиво Светском шампионату туринг аутомобила ВТЦЦ.

У радикалном реструктурирању програма Цитроен Рацинг и Пеугеот Спорт, кључна питања биће логистика, ниво конкуренције и који спорт боље промовише њихов бренд на кинеском тржишту. Ово последње вероватно има највећу тежину, а с обзиром на то да рели као спорт у Кини није толико популаран као ВТЦЦ, где се одржава једна од шампионских трка (а 2017. би требало да се пласира још једна трка на трку). календар), то би могло да значи да ће Французи завршити сам програм на митингу на којем су славили последњу титулу првака света 2012. године, а доминацијом Фолксвагена не изгледа ни да могу да се врате на победничке стазе ускоро.

Много боље им иде у конкуренцији туринг аутомобила, где су прошле године освојили оба светска првенства, већ у првој сезони у такмичењу, а ове године показују једнако врхунску форму. Тркачи Цитроена су ове године победили у 14 од 16 трка, а њихови возачи су заузели прва три места у шест трка.

„У року од годину дана, све наше спортске активности биће фокусиране на једну област, где желимо да само ови буду што ефикаснији, али ће оба бренда (Цитроен и Пеугеот) остати као независни спортски пројекат“, објаснио је тим Цитроена. шеф, Ивес Маттон.

„Главна канцеларија ће бити иста као и раније, али ће све иза кулиса бити обједињено. Као што је директорка бренда Цитроен Линда Џексон већ рекла, сваки бренд ће имати свој званични програм и Цитроен ће одлучити између турнеја аутомобила и Светског шампионата у релију пре сезоне 2017.“, објаснио је Маттон. „Битан нам је број догађаја на којима ћемо наступити, важно нам је и да имамо трку у Кини и сличне ствари у календару. Надам се да ћемо се о наставку одлучити до краја ове године.

Знамо да долазе промене у шампионату туринг аутомобила. Морамо да се побринемо да пословни план буде што сличнији плану са којим смо ушли у шампионат. Ако се у будућности логистика туристичких аутомобила не одвија само поморским транспортом, многе ствари ће се променити за нас“, објаснио је Маттон.

Ако желите, можете нам донирати брзо и безбедно путем ПаиПал-а. Сваки допринос помаже нама, вашем тиму Ворлд оф Спеед!