ВСБК

Разгатлиоглу у првој трци у Барселони до прве победе за БМВ

МотоГП вести, ВСБК
Топрак Разгатлиоглу је победник прве трке Супербике класе у Барселони. Турчин, који је иначе трку кренуо са најбоље стартне позиције, повео је у последњем кругу трке када је успео да претекне тадашњег лидера Николу Булега. Италијан је водио већи део трке и потпуно одустао на крају, што је Разгатлиоглу искористио. На подијуму им се придружио Алваро Баутиста. Шпанац је са четрнаесте стартне позиције стигао до трећег места. Трку је најбоље стартовао Алекс Лоуз, који је са пете стартне позиције избио у вођство и већ стекао другу предност у односу на гониче. На крају четвртог круга се, међутим, срушио и тако прогутао велику прилику за своју прву победу у класи Супербајк. Андреа Ианоне је био четврти, Андреа Локатели је био пети, Алекс Лоу је био шести
Ианоне о периоду суспензије: Престао сам да пратим МотоГП

У недавном интервјуу за веб страницу Супербике Ворлд Цхампионсхип, Андреа Ианноне је говорио о периоду који је провео ван тркачке стазе због кршења допинга. После четворогодишње паузе, Италијан се у великом стилу вратио у класу Супербајк, где је већ стао на победничко постоље на првој трци нове сезоне у Аустралији. Тиме је доказао свој таленат, који ни на који начин није избледео током година паузе. Ово искуство му је било веома тешко. "Четири године нисам смео да се тркам. Било ми је веома тешко да прихватим одлуку суда. Мој живот је тада некако изгубио смисао. Требало је да се навикнем на нови начин живота. Осећао сам се изгубљено." "Болело је као да сам имао јако лош пад. Али ако паднеш, изостајеш највише годину дана. Одмарао сам се четири. Тешко је то описати. Кунем се именом.
Разгатлиоглу полузадовољан првим тркачким викендом

ВСБК
Топрак Разгатлиоглу има веома богату недељу. Прво је заузео треће место у трци Суперпола по први пут за БМВ тим, а затим му је погон експлодирао у трећем кругу друге трке викенда. „Веома сам разочаран јер нисам очекивао да ћу имати проблема са погоном“, рекао је Турек после трке. У протекле две сезоне, БМВ тим је имао доста проблема са поузданошћу свог мотоцикла. Разгатлиоглу је већ имао сличан проблем на првом тесту у децембру у Портимау. "У другој трци успео сам да претекнем неколико тркача. Био сам испред, али је тада отказао мотор. То је само део трке. Нисам баш најзадовољнији првим викендом у новој сезони. рецимо половично.Стао сам на постоље за победнике, али сам у другој трци био са
Реа је остала неповређена: Пад ме је потпуно изненадио

ВСБК
Џонатан Реа је срећом отишао неповређен након данашњег судара у другој трци Супербике класе. Шестоструки шампион света има викенд који ће желети да заборави што пре. На свом дебију за Јамаху у суботу је завршио на седамнаестом месту, а после обећавајућег старта завршио је недељну трку у трећем кругу падом у једанаестом кругу. „Пре свега желим да кажем да је са мном све у реду. Мало ме боли од пада, али срећом није било повређених. "Завршио сам на земљи два пута ове недеље, али на срећу остао сам у целини. Данашњи судар је био потпуно неочекиван. То ме још више љути јер се десило баш када сам се боље осећао на бициклу." „Када је Топраков мотор експлодирао, добио сам неколико места и одједном сам се нашао у веома доброј позицији.
Алекс Лоуз најбољи у другој трци класе Супербике на острву Филип

ВСБК
Алекс Лоус је победник друге трке класе Супербике на острву Филип. Возач Кавасакија је у потпуности однео победу на крају трке, када је споља успео да прође тадашњег лидера Алвара Баутисту. Шпанац је водио од рестартовања трке – прекинута је у четвртом кругу због пада Џонатана Реа. На победничком постољу придружио им се Данило Петручи. Четврти погодак донео је Андреа Ианоне. Потоњи је одлично кренуо у трку са четрнаесте стартне позиције и пробио се у водећу групу. После паузе је заостајао мало за лидерима, али је успео да искористи пад Андреа Локателија и да се нађе тик испод постоља за победнике. Николо Булега, победник јучерашње прве трке, био је пети. хттпс://твиттер.цом/ВорлдСБК/статус/1761647270515048517
Лоус у трци Суперпола до њихове прве победе за четири године

ВСБК
Алекс Лоуз је победио у трци Супербике Суперполе на острву Филип. Енглеском тркачу ово је прва победа после много година, када је славио на овом месту. Повео је на старту другог круга када је у првом кругу претекао Андреа Ианонеа. Овај последњи је потом пао на ранг листи због проблема са мотоциклом и завршио на четрнаестом месту. Лоус је одлучујућу предност стекао у последњим круговима, када је успео да побегне ривалима за добру секунду. Андреа Локатели је успео да се сабере после лошег старта, када је био чак и десети, и агресивном вожњом успео да дође до другог места. Топрак Разгатлиоглу, који је као члан БМВ тима први пут заузео треће место на постољу. Турчин је у фото финишу успео да претекне Алвара Баутисту који је за
Ианоне: Мислим да сањам

Андреа Ианноне је разумљиво био изузетно задовољан након што је завршио трећи у првој Супербике трци у сезони. Како је признао, није очекивао да ће у својој првој трци у новом такмичењу моћи да се избори за места на победничком постољу. Италијан је изненадио већ у квалификацијама, када је заузео друго место, а потом чак и повео у трци. После почетног вођства само су Никола Булега и Андреа Локатели успели да га престигну. Након трке, рекао је о свом повратку на тркачке стазе: „Невероватно. Ово заиста нисам очекивао. Осећам се као да сањам управо сада. Невероватно је бити на тако високом нивоу у првој трци Осећај на бициклу је био невероватан." "Добио сам велику подршку и то ми значи више од данашњег резултата" "Тренутно прштам од енергије. Када прев.
Реа: Тренутно смо изгубљени

Нова сезона класе Супербике није почела по жељи Џонатана Реа. Северни Ирац, који је на крају прошле сезоне напустио Кавасаки после девет година, а ове године сео на Иамаха мотоцикл, имао је доста проблема у првој трци на острву Филип. Заузео је тек једанаесто место у квалификацијама. У уводном делу трке успео је да се избије међу најбоље, али је потом изгубио доста времена током обавезног заустављања ради замене гума. На стазу се вратио на осамнаестом месту заједно са Алваром Баутистом, који је пао у уводном делу трке, али је успео да покупи мотоцикл. Реа није успео да прати темпо шпанског тркача и завршио је као седамнаести. "За мене је то једна од најзахтевнијих трка у каријери. Лоше сам стартовао са стартне позиције, али сам тада успео да претекнем неколико тркача. Одлучио сам се са
Отварање сезоне Булеги Супербике-а на острву Филип, Ианоне трећи

Николо Булега је победник прве трке нове сезоне Супербике класе. Актуелни светски шампион класе Суперспорт славио је деби у класи Супербајк доминантном вожњом. Андреа Локатели је био други, а Андреа Ианоне, такође дебитант у овој класи, трећи. хттпс://твиттер.цом/ВорлдСБК/статус/1761263139910279326 Топрак Разгатлıоглу је освојио четврти циљ. У својој првој трци за БМВ, Турчин је заузео пето место, пошто су му стјуарди дали казну од 1,2 секунде због пребрзог заустављања. Минимално обавезно време је један минут и две секунде. Алекс Лоуз је био четврти. Чак је и прва трка сезоне послужила изузетним догађајима на стази. Нарочито у првим круговима, када смо видели много претицања баш на врху. Деби је повео на старту другог круга
Разгатлиоглу је први пут тестирао БМВ мотоцикл у Портимау

Топрак Разгатлиоглу је данас први пут тестирао мотоцикл БМВ тима у Портимау. Турчин је на крају сезоне напустио Јамаху, са којом је 2021. освојио титулу у класи Супербајк, и придружио се немачком тиму. хттпс://твиттер.цом/ВорлдСБК/статус/1731338930203644172?т=ПзОбкфН57е2лВГБлЕЗЈдфв&с=19 Тркачи класе Супербике су већ завршили први тест за сезону 2024. у Херезу почетком новембра, али турском тркачу није било дозвољено да учествује имао потписан уговор са Јамахом до 30.11.2023. новембра 1. 1000. децембра званично је постао члан БМВ тима. Први тест мотоцикла М 5.12 РР био је планиран за понедељак, али је због лоше временске прогнозе одложен за недељу. Турчин ће следеће на стази 6.12:17313509 и XNUMX:XNUMX у Херезу. хттпс://твиттер.цом/ВорлдСБК/статус/XNUMX