Ознака: Фабио ди Гианнантонио

Ди Гианнантонио нови члан ВР46 тима

МотоГП вести
Тим Моонеи ВР46 је потврдио да ће Луца Марини бити замењен Фабио Ди Гианнантонио. Италијан, који је место у тиму Гресини изгубио од Марка Маркеза, успео је добрим играма на крају сезоне да обезбеди будућност у најелитнијој класи мотоцикала (врхунац је била победа на трци у Катару). Следеће сезоне делиће гаражу са Марком Беззекијем, док је Лука Марини данас такође званично потврђен као нови члан Репсол Хонда тима. „Веома сам срећан што сам постао члан тако доброг тима као што је Моонеи ВР46. Једва чекам да седнем на мотоцикл и почнем да пишем нову причу у својој каријери.“ „Пуно сам напредовао у последње две сезоне и могу да направим још један корак напред са овим тимом. Желео бих да се захвалим свима који су ми пружили ову прилику.“ Ди Гианнантонио ј
Тркачи Дукатија поричу да су помогли Багни

Фабио Ди Ђанантонио и Марко Безеки демантовали су сугестије да намерно нису успели да престигну Франческу Бањају у суботњој МотоГП спринт трци, јер би му то одузело важне бодове у борби за шампионску титулу. Бањаја је у Валенсију стигла са вођством од 21 бод, које је после петог места у спринт трци смањено на четрнаест бодова. Али Италијан је на први поглед имао среће, јер се чинило да његови сународници на полуфабричком Дукатису, упркос томе што су били бржи, нису хтели да се мешају у борбу за титулу, иначе би Бањаја имала два бода мање пред недељну одлучујућу трку. Али и Ди Ђанантони и Беззеки су негирали да помажу свом сународнику: „Овде сам да побеђујем у тркама и да дођем до подијума“, био је јасан Ди Ђанантонио, који је већину трке возио одмах иза
Ди Ђанантонио у Катару до прве победе, Бањаја са другим местом и крах Мартина близу друге титуле светског шампиона

Фабио Ди Ђанантонио је победник трке у Катару. Италијан, коме није загарантовано место у наредној сезони, престигао је тада лидера Бањаја четири круга пре краја и остварио прву победу у елитној класи. Други је био Франческо Бањаја, који је трку одлично започео са четврте стартне позиције, и суверено водио трку до краја трке. Упркос томе, повећао је предност испред Хорхеа Мартина на 21 поен.После несрећног старта, Шпанац није успео да пронађе праву брзину и завршио је тек десети. Лука Марини завршио је на победничком постољу. хттпс://твиттер.цом/МотоГП/статус/1726295798869282865 Маверицк Виналес је био четврти испред Бреда Биндера и Алекса Маркеса. Фабио Квартараро је прошао кроз циљ на седмом месту. Завршили су првих десет
Фабио Ди Ђанантонио: Гресини ме је пребрзо заменио

Фабио Ди Ђанантонио, након што је поправио форму у последњих неколико трка, рекао је да га је пребрзо заменио Марко Маркес у тиму Гресини. Италијан је завршио четврти на Великој награди Индонезије, што је био његов најбољи финиш, а у Аустралији је први пут закорачио на подијум у МотоГП класи. Али добри резултати су дошли прекасно да би му обезбедили место у тиму за следећу годину, јер ће га заменити Марк Маркес. „Понекад морате бити стрпљиви и морате бити на правом месту у право време“, рекао је он. "Ово са Марком се десило тако брзо и да смо били стрпљивији у тиму, све би било мало лакше. Остали тркачи су били добри од самог почетка, али понекад некоме треба више времена. Нису градили Рим у на дан“. Ди Ђанантонио је трку завршио на трећем месту
Фабио Ди Ђанантонио: Иако су скоро сви сумњали у мене, никада нисам одустао

Фабио Ди Ђанантонио остварио је најбољи резултат у елитној класи на недељној трци у Мандалики са четвртим местом. Италијан, коме су дани у МотоГП класи вероватно одбројани, био је веома емотиван после трке. Како је рекао, резултат доказује да нешто ради како треба. "Био је то веома посебан тренутак за мене. Радим заиста напорно, фокусирам се на многе ствари да бих доказао своје знање и таленат. Иако су скоро сви сумњали у мене, никада нисам одустајао, чак ни када ствари нису ишле како треба. Увек Напорно сам радио, много на себи да сваки дан будем бржи и бољи. Нисам победио данас, нисам ни стајао на постољу, али овај резултат ми много значи. То је потврда да Радим нешто како треба и то ми даје додатну мотивацију да идем напред."
Такааки Накагами остаје тркач ЛЦР Хонда

Јапанац Такааки Накагами такође ће се такмичити у МотоГП класи 2024. године за тим ЛЦР Хонда, у којем се први пут такмичио и у краљевској класи мотоциклистичког шампионата 2018. године. "Поносан сам што могу да рачунам на Накагамија још једну сезону", рекао је шеф тима Луцио Чекинело. „Такааки је брз тркач који је способан да постигне добре резултате и заједно са Хонда Рацинг Цорпоратион верујемо да је прави тренутак да наставимо да тежимо побољшању. ЛЦР је део моје породице и радујем се још једној сезони у њиховом друштву“, рекао је 31-годишњи Јапанац. "Желео бих да се захвалим тиму и ХРЦ-у на прилици, јер знам да су добар пар. Сада је тренутак када морамо да радимо више него икада да бисмо били спремни за наредне сезоне." Накагами ће се придружити трећа обавеза 2024. године
Гресини је представио имиџ МотоГП мотоцикла

После спектакуларне дебитантске сезоне са Дукатијем, Гресини је открио свој изглед за МотоГП 2023 за новог возача Алекса Маркеза и тимског колегу Фабија ди Ђанантонија. Након што се разишао са Априлијом и издржао бол због губитка шефа тима Фауста Гресинија, Енеа Бастианини је обезбедио тренутни успех новом изгледу Гресини Дуцати партнерства, окончавши 15-годишњу победничку сушу тима у МотоГП-у на отварању сезоне у Катару. Италијан је освојио још три победе и треће место у класификацији на годину дана старијем Десмоседицију, што му је донело унапређење у фабрички тим Дукатија заједно са светским шампионом Франческом Бањајом 2023. На Бастианинијево место ступа још један бивши Мото2 светски шампион, Алекс Маркез, који се придружио елитној класи мотоцикала ску 2020.
Фабио Ди Ђанантонио је освојио своју пол позицију у Муђелу

Возач Гресини тима Фабио Ди Ђанантонио освојио је своју пол позицију у МотоГП класи у Муђелу. На старту трке Италијан ће бити први у возу петорице возача Дукатија, након што су у први стартни ред ушли и Марко Безеки и Лука Марини, док су Јохан Зарко и Франческо Бањаја такође завршили квалификације међу првих пет. хттпс://твиттер.цом/МотоГП/статус/1530535538779889664 Киша зачинила К1, Маркес и Ди Гианнантонио напредовали у К2 Први део квалификација у Муђелу почео је на делимично мокрој стази, на коју су тркачи кренули са гумама за кишу. хттпс://твиттер.цом/МотоГП/статус/1530522501624864769 После првих опрезних брзих кругова, Мигел Оливеира и Џек Милер су били најбржи, а на 7 минута до краја повео је Бред Биндер, који време