Ознака: бахраингп

Ферари је преполовио заостатак за Ред Булом

Формула 1
Шеф тима Ферари Фредерик Васер није у потпуности задовољан после трке за Велику награду Бахреина, али је истакао да је у Маранелу, у односу на прошлогодишњу трку, заостатак за победничким Ред Булом смањен за половину. Карлос Саинз је у суботу прошао кроз циљ на трећем месту, 25 секунди иза Верстапена, али је прошле године био четврти, 48 секунди иза возача Ред Була. „Свакако имамо помешана осећања после трке, јер смо могли да освојимо најбољу стартну позицију, а у трци смо преполовили заостатак за Ред Булом у односу на прошлу годину“, рекао је Француз. "Недостатак је што то још увек није довољно и поново смо имали много проблема током тркачког викенда. Морамо да поправимо проблеме са кочницама које је Чарлс имао, али генерално смо урадили добар посао. Такође на контролној табли,
Мерцедес: Губили смо пола секунде по кругу због проблема са кочењем

Формула 1
Тото Волф је оценио да су Џорџ Расел и Луис Хамилтон у трци за Велику награду Бахреина губили пола секунде по кругу због недовољног хлађења мотора, а исти проблеми су мучили и тим Вилијамса, који се такмичи и са Мерцедесовим моторима. Расел је трку почео са трећег и завршио пети, док је Хамилтон завршио седми после квалификација девети. Расел је претекао Шарла Леклерка на другом месту на почетку трке и изгледало је да ће следити лидера Макса Верстапена, али је тим погрешно проценио потребе за хлађењем пре трке и агрегат је почео да се прегрева. Хамилтон, као и возач тима Вилијамс, суочио се са истим проблемима. „На тестовима је било све у реду, чак и на тренинзима у четвртак и петак
Ред Бул славио је двоструку победу на отварању сезоне у Бахреину

Формула 1
Највиша стартна позиција Макса Верстапена у првој трци сезоне 2024. у Бахреину славила је доминантну победу у доминантном стилу у којем је завршио прошлу годину. Тимски успех тима Ред Бул Рејсинг употпунио је Серхио Перез, који је у Ферарију завршио 20 секунди иза актуелног светског шампиона и четири секунде испред Шпанца Карлоса Саинза. Саинзов саиграч Шарл Леклерк био је четврти, а возач Мерцедеса Џорџ Расел пети. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1763966503274090817 Трка је протекла без прекида, а свих 20 тркача је стигло до циља. Лендо Норис је такође освојио бодове у трци за шесто место, Луис Хамилтон је био седми, Оскар Пјастри осми, Фернандо Алонсо девети, а Ленс Строл је последњи бод освојио на десетом месту
Мерцедес на врху ФП2: Хамилтон скоро пола секунде испред Верстапена

Формула 1
Тркачи и тимови Формуле 1 завршили су други слободни тренинг пред Велику награду Бахреина. Најбрже време поставио је Британац Луис Хамилтон, испред саиграча Џорџа Расела и Фернанда Алонса (+0.286). Четврти је био Ферари Карлос Саинц, пети Оскар Пјастри, а шесто је поставио најбоље рангирани возач Ред Була Макс Верстапен, који је заостао 0.477 секунди за Хамилтоновим временом. Седми је био Немац Нико Хулкенберг (Хас), осми Ленс Строл, девети Шарл Леклерк (Ферари), а десети Серхио Перез.
Распоред ВН Бахреина 2024: 1. тренинг у четвртак, трка у суботу!

Формула 1
Четвртак, 29.2.2024 12.30 – 13.30 1. слободни тренинг 16.00 – 17.00 2. слободни тренинг Петак, 1.3.2024 13.30 – 14.30 3. слободни тренинг 17.00 – 18.00, Субота – 2.3.2024 – 16.00 Субота – 18.00. тр.57. XNUMX XNUMX. кола
Двострука победа Ред Була на отварању трке Ф1 у Бахреину, оставка Леклерка и подијум Алонса

Формула 1
Макс Верстапен је сезону 2023. започео доминантном победом на Великој награди Бахреина, коју је стартовао са најбоље стартне позиције. Успех екипе Ред Була употпунио је Мексиканац Серхио Перез другим местом, док се возач Астон Мартина Фернандо Алонсо пласирао на постоље у 45. колу, у својој првој трци са тимом. Двоструком светском шампиону ово је први подијум од ВН Катара 2021. Ферари је, с друге стране, почео сезону на потпуно супротан начин него прошле године, пошто се Шарл Леклерк из Монака повукао са трећег места након што је његов Ферари трчао. ван снаге, Карлос Саинз, који је до 45. круга возио на трећем месту, али је на крају био четврти. Шпанац је био тврд орах за Луиса Хамилтона у Мерцедесу, који је завршио пети. Канађанин Ленс Строл био је шести испред Џорџа Расела, Ва
Расел циља на подијум у Бахреину

Формула 1
Расел је одлучио да се избори за подијум на отварању сезоне у Бахреину након што се његов тим из Мерцедеса опоравио од "шок" на тренингу у петак и завршио као шести на табели. Британац је заостао пола секунде за Максом Верстапеном из Ред Була, који је заузео прво место, други Серхио Перез, а други Мерцедес Луиса Хамилтона био је седми. „Очекивали смо да ћемо негде бити овде, али после петка нисмо били у најбољој форми, тако да заслуге иду инжењерима који су радили преко ноћи и људима у фабрици што су пронашли много већу брзину“, рекао је Расел. „Наш аутомобил има добар ритам током дугих кругова. Ако можемо да задржимо предност у хабању гума у ​​односу на Ферари и Астон Мартин, онда можемо да циљамо на н.
Алонсо: Пре осам месеци овако нешто је било незамисливо

Формула 1
Фернандо Алонсо је рекао да је учинак тима Астон Мартин на квалификацијама у Бахреину био невероватан, а да пре осам месеци нико није могао ни да замисли овако нешто. Шпанац, који ће данас учествовати у првој трци са екипом Астон Мартина, завршио је квалификације на петом месту, док је његов саиграч Ленс Строл, који је 12 дана раније сломио оба зглоба, завршио на осмом месту. "То је само невероватно достигнуће и невероватан аутомобил који сада имамо", рекао је узбуђени Алонсо. "Ово је тек почетак овог пројекта, тако да имамо добру основу да се развијамо у наредним недељама и тркама. Кренути у прву трку са петог места је невероватно. Уживамо у сваком тренутку, у сваком тренингу. Чини се да је скоро превише. добро да је истина, али квалификације су иза нас и још смо међу најбољима
Леклерк је рано завршио квалификације да би сачувао гуме за трку

Формула 1
Шарл Леклерк је био веома близу најбоље стартне позиције у Бахреину, али је возач Ферарија тактички одлучио да више не покуша, сачувавши комплет гума за трку. Као резултат тога, рођени Монако је са другог места склизнуо на треће када га је претекао други возач Ред Була Серхио Перез, а иако се чинило да је дошло до неког квара аутомобила, Ферари је најавио да је то тактички потез. . „Морамо да будемо реални“, рекао је Леклерк после квалификација, Ред Бул и Астон Мартин ће очигледно бити веома брзи у трци, тако да мислим да смо урадили праву ствар када смо били спремни да изгубимо једно или два стартна места, али да почнемо. трка на новим гумама. Сигуран сам да смо донели праву одлуку, али да ли је то тачно, видећемо сутра.“ Рођени Монако је рекао да тим из Мар.