Ознака: бразилгп

Макс Верстапен је такође непоражен у Бразилу, Алонсо је на подијуму после фото-мале

Формула 1
Макс Верстапен је прославио своју 52. победу у Ф1, седамнаесту у сезони, на Великој награди Бразила у Сао Паулу након што је без проблема водио целу трку и контролисао вођство у односу на Ланда Нориса, који је још једном прошао кроз циљ као следећи најбољи. Шпанац Фернандо Алонсо се први пут нашао на постољу од Велике награде Холандије, а тек у последњих неколико метара трке коначно је изборио дуел за последње место на победничком постољу, који је водио са Серхио Перез у последњих неколико кругова. Мексиканац је после 71 круга изгубио треће место за само 0.053 секунде. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1721241705368666611 Ленс Строл је био пети, испред Карлоса Саинза, Пјера Гаслија, Луиса Хамилтона, Јукија Цуноде и Естебана Окона. хттпс://твиттер.цом/керберос75368/статус/1721241295358681
Хамилтон одустао: Сигурно нећемо победити у недељу

Формула 1
Луис Хамилтон се надао да ће чак победити у својој усвојеној домаћој трци пре почетка тркачког викенда у Бразилу, али након суботње спринтерске трке, Британац се спустио на земљу и признао да га је промена понашања В14 изненадила и да су јасно изабрао погрешне поставке, због чега су му се гуме брзо поквариле у спринт трци. Возач Мерцедеса започео је тест спринта од 24 круга веома обећавајуће, али је потом почео да губи места и на крају завршио на седмом месту, чак иза Јукија Цуноде у Алфа Таури. Британац је после трке био видно разочаран, јер је очекивао више од наступа у Интерлагосу након што су претходне трке у Остину и Мексику показале да је Мерцедес успео да унапреди тркачки аутомобил В14. „После последњих неколико трка били смо
Верстапен је прославио рутинску победу у спринтерској трци на Интерлагосу

Формула 1
Макс Верстапен је без проблема реаговао на напад Ланда Нориса на почетку трке и преузео вођство закочивши у први кривини, а затим је контролисао трку од вођства и остварио још једну победу у спринту. Норис, који је стартовао са најбоље стартне позиције, завршио је други, али се Серхио Перез, који је на почетку трке изгубио неколико места, пробио до трећег места и тако завршио на истом месту на ком је и почео. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1720879725726601553 Четврто место заузео је Џорџ Расел, који је чак на почетку трке возио на другом месту, а пети је био Шарл Леклерк. Јуки Цунода је задржао своју шесту стартну позицију и постигао важне поене за тим Алфа Таури, завршио је трку испред Луиса Хамилтона. Карлос Саинз је био осми, девети одличан
Ландо Норис најбржи квалификант за спринт трку у Бразилу

Формула 1
Ландо Норис је био најбржи у Формули 1 у квалификацијама за данашњу спринт трку у Бразилу. Макс Верстапен, који је заостао 0.061 секунду за временом Британца у Мекларену, стартоваће у трци из првог стартног реда. Мексиканац Серхио Перез ушао је у други стартни ред у другом аутомобилу екипе Ред Була, док се Џорџ Расел у последњем покушају пласирао на четврто место. Луис Хамилтон је био пети, док су Јуки Цунода, Шарл Леклерк, Данијел Рикардо, Карлос Сајнц и Оскар Пјастри завршили на десетом месту.
Расел је кажњен због ометања излаза из гаража

Формула 1
Возач Мерцедеса Џорџ Расел кажњен је губитком два стартна места на недељној Великој награди Бразила пошто није испоштовао упутства директора трке у квалификацијама. Расел је тако постао прва жртва нових правила понашања тркача на извозу из бокса на стазу. Нова правила су усвојена након квалификација за ВН Мексика, где је Расел био један од неколико возача који су возили споро и задржавали друге возаче пре него што су изашли на стазу. Пре трке у Бразилу, директор трке је издао упутства тркачима да се држе леве стране излаза на стазу како би омогућили другим такмичарима да их претекну. Расел је возио споро током квалификација на путу за извоз, ометајући Пјера Гаслија. У овом случају спорна вожња није била спорна, већ вожња средином излаза, јер
Саинз и Леклерк на врху јединог тренинга Формуле 1 у Сао Паулу, Верстапен тек на 16. месту

Формула 1
Карлос Саинз је поставио најбрже време на једином бесплатном тренингу Ф1 у Бразилу. Саиграч Шарл Леклерк заостајао је добру десетину за својим временом. Оба Феррари тркача постављају времена на меком споју. Треће време поставио је возач Мерцедеса Џорџ Расел на средње тврдим гумама. Четврто време постигао је Нико Хулкенберг, а у првих пет пута био је и Алекс Албон. Места од шестог до десетог поделили су Ленс Строл, Пјер Гасли, Гуању Џоу, Логан Саргеант и Кевин Магнусен. Актуелни светски шампион Макс Верстапен поставио је тек шеснаесто време на најтврђим гумама, док је његов саиграч у Ред Булу Серхио Перез био осамнаести. Луис Хамилтон је био дванаести.