Ознака: ГТ Ворлд Цхалленге Европа

Валентино Роси трећи у првој трци у Зандворту

Остали спортови
Валентино Роси, заједно са својим тимским колегом Максимом Мартином, освојио је треће место на првој трци ГТ Ворлд Цхалленге Еуропе аутомобилског такмичења у Зандворту у Холандији. Рикардо Фелер и Матија Друди заузели су прво место за тим Аудија, док су други били Алберт Коста и Тијери Вермелен са Фераријем. хттпс://твиттер.цом/ВалеИеллов46/статус/1713218191143366877?т=пвЛЗТл3бБ3мквВхевзиЕГг&с=19 Роси је кренуо у трку са петнаесте стартне позиције, али је убрзо стигао до девете. У наставку, Италијан је добро возио и успео да претекне неколико ривала пре него што је предао болид свом саиграчу. Успео је да заврши посао у другом делу и тиму донесе треће место.
Валентино Роси на стази Паул Рицард до резултата своје каријере

Аутомотиве
Валентино Роси је јуче са ВРТ тимом завршио пети на шесточасовној трци издржљивости ГТ Ворлд Цхалленге Еуропе. На стази Паул Рицард у суботу увече, постигао је свој најбољи резултат у својој новој каријери у тркама на четири точка. Подсетимо се да му је ово тек четврта трка. Роси, који је такође започео трку, стигао је до десетог места у првој секцији пре него што је предао болид саиграчима Фреду Вервишу и Нику Мулеру. Потом су успели да напредују до петог места. „Било је веома изазовно, јер сам дуго био на стази и искрено сам осећао врат“, рекао је Роси после трке. "Чак сам стигао и до седмог места, али најбољи су били мало пребрзи. Такође сам имао проблема са гумама на крају." ГТ Ворлд Цхалленге Цхампионсхип Рацерс&
Роси је пропустио бокс у новој каријери и завршио је на седамнаестом месту

МотоГП вести
Седмоструки светски шампион у МотоГП-у Валентино Роси возио је своју прву аутомобилску трку ГТ Ворлд Цхалленге Еуропе у Имоли прошлог викенда, у којој је доживео несрећни инцидент који је тиму изгубио драгоцено време. Италијан је са својим Ауди Р8 ЛМС и саиграчима Фредом Вервишом и Ником Мулером завршио на 52. месту од XNUMX тима у квалификацијама. У трци је тим чак возио на дванаестом месту, али је дошло до компликација у смени тркача, када је Роси морао да се одвезе у бокс и препусти трку свом тимском колеги Вервишу. МотоГП звезда се возио на тринаестом месту када је улетео у бокс, али је пропустио стајалиште где га је чекао тим, па је морао да иде на сигурно.