Ознака: интерлагос

Хамилтон одустао: Сигурно нећемо победити у недељу

Формула 1
Луис Хамилтон се надао да ће чак победити у својој усвојеној домаћој трци пре почетка тркачког викенда у Бразилу, али након суботње спринтерске трке, Британац се спустио на земљу и признао да га је промена понашања В14 изненадила и да су јасно изабрао погрешне поставке, због чега су му се гуме брзо поквариле у спринт трци. Возач Мерцедеса започео је тест спринта од 24 круга веома обећавајуће, али је потом почео да губи места и на крају завршио на седмом месту, чак иза Јукија Цуноде у Алфа Таури. Британац је после трке био видно разочаран, јер је очекивао више од наступа у Интерлагосу након што су претходне трке у Остину и Мексику показале да је Мерцедес успео да унапреди тркачки аутомобил В14. „После последњих неколико трка били смо
Верстапен је прославио рутинску победу у спринтерској трци на Интерлагосу

Формула 1
Макс Верстапен је без проблема реаговао на напад Ланда Нориса на почетку трке и преузео вођство закочивши у први кривини, а затим је контролисао трку од вођства и остварио још једну победу у спринту. Норис, који је стартовао са најбоље стартне позиције, завршио је други, али се Серхио Перез, који је на почетку трке изгубио неколико места, пробио до трећег места и тако завршио на истом месту на ком је и почео. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1720879725726601553 Четврто место заузео је Џорџ Расел, који је чак на почетку трке возио на другом месту, а пети је био Шарл Леклерк. Јуки Цунода је задржао своју шесту стартну позицију и постигао важне поене за тим Алфа Таури, завршио је трку испред Луиса Хамилтона. Карлос Саинз је био осми, девети одличан
Верстапен је савладао кишу у Бразилу и освојио пол позицију

Формула 1
Макс Верстапен је заузео 1. пол позицију у Формули 31 у квалификацијама за Велику награду Бразила, коју су омели јак ветар и киша шест минута од краја. Шарл Леклерк ће у недељу стартовати из првог реда поред актуелног шампиона. Два тркача Астон Мартина била су у другом стартном реду, Ленс Строл је био трећи, Фернандо Алонсо четврти. Возачи Мерцедеса Луис Хамилтон и Џорџ Расел освојили су трећи стартни ред, док су Ландо Норис, Карлос Саинз, Серхио Перез и Оскар Пјастри такође завршили квалификације међу првих десет. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1720519557482164284
Саинз и Леклерк на врху јединог тренинга Формуле 1 у Сао Паулу, Верстапен тек на 16. месту

Формула 1
Карлос Саинз је поставио најбрже време на једином бесплатном тренингу Ф1 у Бразилу. Саиграч Шарл Леклерк заостајао је добру десетину за својим временом. Оба Феррари тркача постављају времена на меком споју. Треће време поставио је возач Мерцедеса Џорџ Расел на средње тврдим гумама. Четврто време постигао је Нико Хулкенберг, а у првих пет пута био је и Алекс Албон. Места од шестог до десетог поделили су Ленс Строл, Пјер Гасли, Гуању Џоу, Логан Саргеант и Кевин Магнусен. Актуелни светски шампион Макс Верстапен поставио је тек шеснаесто време на најтврђим гумама, док је његов саиграч у Ред Булу Серхио Перез био осамнаести. Луис Хамилтон је био дванаести.
Чак иу Бразилу страх од похабаних тркачких плоча

Формула 1
Неки возачи Формуле 1 упозорили су да би се на трци овог викенда у Бразилу могли поновити проблеми са подвозјем због којих су Луис Хамилтон и Чарлс Леклерк дисквалификовани са Велике награде САД. Интерлагос ће доживети последњу спринтерску трку у години, а очекује се да ће формат спринтерског викенда допринети прекомерном хабању дасака на тркачима Мерцедеса и Ферарија због малог времена за постављање аутомобила. Бразилска стаза је такође позната по неравнинама, а викенд трке могла би да зачини прогноза кише за петак. „Биће то велики изазов“, рекао је Џорџ Расел. „У Аустину, после слободног тренинга, проверили смо тркачки аутомобил и нисмо видели истрошеност даске, па смо мислили да нећемо имати проблема. Онда смо у недељу први пут отишли ​​до тркачког аутомобила.
Расел је донео Мерцедесу прву победу у години у Бразилу

Формула 1
Британац Џорџ Расел победник је Ф1 трке за Велику награду Бразила. Била је то прва победа Расела у Формули 1, и прва победа у години за екипу Мерцедеса, а успех тима је употпунио друго место за Луиса Хамилтона, који је доживео судар са Максом Верстапеном у другом колу. Трка. Расел је већ победио у суботњој спринт трци, обезбедивши најбољу стартну позицију за недељну Велику награду Бразила. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1591879278953725953 Шпанац Карлос Саинз био је трећи испред саиграча Шарла Леклерка. Фернандо Алонсо је био пети, а Макс Верстапен и Серхио Перес шести и седми.
Кевин Магнусен на првом месту у кишним квалификацијама на Интерлагосу

Формула 1
Кевин Магнусен је освојио своју прву прву стартну позицију у Формули 1 са тимом Хаса у Интерлагосу. Данац ће тако у суботњу спринт трку кренути са првог места, а поред њега ће у првом стартном реду стати светски шампион Макс Верстапен. Треће време је постигао Џорџ Расел, који је излетењем са стазе на све влажнијој стази изазвао прекид квалификација са црвеном заставом, чиме је запечатио резултате постављене на претежно сувој стази. Ландо Норис и Карлос Саинз су такође завршили квалификације међу првих пет. Естебан Окон и Фернандо Алонсо почеће суботњу трку на 100 километара са шестог и седмог места, испред осмопласираних Луиса Хамилтона, Серхија Переса и Шарла Леклерка, чији су инжењери Ферарија на суву стазу послали са гумама за лаку кишу, док је Монако т.
Мерцедес тражи преиспитивање одбране Верстаппна против Хамилтона

Формула 1
Мерцедес је поднео захтев за преиспитивање инцидента у којем је Макс Верстапен излетео са стазе док је бранио Луиса Хамилтона у 48. кругу Ф1 трке у Сао Паулу, истовремено истиснувши Хамилтона са ње. Комесари нису казнили Холанђанина, нити су истражили инцидент, што је било смешно, сматра шеф Мерцедеса Тото Волф. Након трке испоставило се да комесари нису имали све углове у својој одлуци, попут снимка са тркачког аутомобила Верстаппн, а директор трке Мајкл Маси је касније рекао да би ови снимци могли да буду доказ за разматрање другачије одлуке. хттпс://твиттер.цом/МерцедесАМГФ1/статус/1460633787876978697 ФИА је касније захтевала све снимке од власника комерцијалних права, укључујући 360 стопа
Ботас пол позиција у квалификацијама за спринт пре Верстаппна

Формула 1
Валтери Ботас је победник спринтерске трке у Интерлагосу, где је освојио најбољу стартну позицију за сутрашњу трку за Велику награду Сао Паула. Други је био Макс Верстапен, а трећи Карлос Саинз. Ботас је постигао три бода за победу, Верстапен два, а Саинз један. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1459612713664098306 Луис Хамилтон се након дисквалификације пробио на пето место и стартовао са последњег места. Британац ће у сутрашњој трци изгубити пет стартних места због промене мотора, па ће је стартовати са десетог места. Други тркач Ред Була, Серхио Перез, био је четврти у трци, а следи га Ландо Норис после Хамилтона. У првих десет трку су завршили и Шарл Леклерк, Пјер Гасли, Естебан Окон и Себастијан Фетел.
Хамилтону прети искључење због недозвољеног крила, а у невољи је и Верстапен

Формула 1
После квалификација у петак, оба кандидата за овогодишњу титулу светског првака нашла су се у проблемима због прекршаја. Луис Хамилтон, који се квалификовао за суботњу спринт трку у Интерлагосу у Бразилу, могао би бити искључен из табеле пошто су технички делегати ФИА-е идентификовали неправилности у систему ДРС на његовом тркачком аутомобилу. Хамилтон је био најбржи и у последњем делу квалификационог тренинга, где је за скоро пола секунде победио ривала Макса Верстапна, а после техничког прегледа делегат Џо Бауер је пријавио евентуалне неправилности у покретном делу задњег крила. Ово може бити само 85 мм удаљено од фиксног дела крила када је ДРС активиран, а на тркачком аутомобилу Хамилтон крила се померају даље. По квалификацијама комесари