Ознака: маверицк виналес

Виналес у наредној сезони у тиму Тецх3

МотоГП вести
Маверик Виналес ће на крају ове сезоне напустити Априлију и прећи у Тецх3 тим, где ће бити његов саиграч Енеа Бастианини. Како је већ потврђено, Педро Акоста прелази у фабрички тим, а Џек Милер остаје без места код аустријског произвођача, који следеће сезоне планира да на стартној линији има четири идентична мотоцикла. Тако ће се и Тецх3 тим такмичити у бојама Ред Булл КТМ-а. хттпс://твиттер.цом/КТМ_Рацинг/статус/1801147768561373512 Априлиа тим ће се следеће сезоне такмичити са потпуно новом тркачком поставом. Алеик Еспаргаро ће се повући и постати пробни возач Хонде. Хорхе Мартин ће сести на свој мотоцикл. Главни кандидати за замену Вињалеса су тркачи ВР46 тима Марко Беззеки и Фабио Ди Ђанантони
Вињалес: Победа са Априлијом има посебну вредност

Маверик Виналес прославио је своју десету победу у МотоГП класи у Остину, поставши први возач у МотоГП ери који је победио на мотоциклима три различита произвођача. Шпанац је током целог викенда показао изузетну брзину на Великој награди Америке, а одличну форму је потврдио и у недељној трци, где је после инцидента у првој кривини пао на једанаесто место, али је на крају победио. Била је то његова прва победа са Априлијом и иако су му све победе веома при срцу, ова је посебна јер се придружио тиму у тешким тренуцима. „Победа са Априлијом има посебну вредност, јер сам им се придружио када су возили са десетог на петнаесто место“, рекао је он. „Сада смо једни од 9 највећих и иако још треба да напредујемо да бисмо били доследнији, имамо веома велику прилику пред нама ове године. Временом ћемо прикупити довољно
Вињалесу је пошло за руком оно што није успео ни Валентино Роси

Освајањем Велике награде Америке, Маверик Вињалес је поставио веома јединствену прекретницу коју чак ни Валентино Роси, који се сматрао референтном тачком, није успео да постигне. Вињалес је постао једини тркач који је успео да победи у МотоГП класи (после 2002. године) на мотоциклима три различита произвођача, а Шпанац је тек пети тркач у историји који је постигао такав подвиг. Вињалес је прву победу прославио на мотоциклу Сузуки, затим забележио још неколико победа на Јамахи, а после преласка на Априлију 2021. године већ је побеђивао у спринтерским тркама, које су званично забележене у другим статистикама.
Вињалес је остао непоражен и у главној трци Велике награде Америке

Маверик Вињалес је на старту трке пао на једанаесто место, али се после нешто више од половине кругова вратио у вођство и тако је, после победа у квалификационим и спринтерским тркама, славио и победу у недељној трци за Велика награда Америке, где смо видели доста промена у вођству, где су се на тренутак нашли Педро Акоста и Марк Маркес, који су се срушили и повукли док су водили трку. хттпс://твиттер.цом/МотоГП/статус/1779596989686071319 Акоста ће морати да сачека прву победу и овога пута је морао да се задовољи другим местом, док је Енеа Бастианини са два круга до последњег места на подијуму иди, претичући Хорхеа Мартина. хттпс://твиттер.цом/МотоГП/статус/1779592179997946113 Тркачки викенд Франческа Бањаје за
На загревању, Вињалес је поново најбржи, а Маркес најближи

Маверик Виналес, након што је освојио најбољу стартну позицију за Велику награду Америке и победио у суботњој МотоГП спринт трци, поставио је и најбрже време загревања пре главне трке. Поново му се најближе приближио сународник Марк Маркес на Дукатију, док је Раул Фернандес остварио одлично треће време. Хорхе Мартин је био четврти, а Алекс Маркес пети, док је Педро Акоста завршио припреме за трку на шестом месту. Седми и осми пут поставили су тркачи фабричког тима КТМ-а Бред Биндер и Џек Милер, а у првих десет видели смо и Франка Морбиделија и Алеикса Еспаргара. Енеа Бастијанини је заостао за Вињалесовим временом од 0.999 секунди, док је актуелни светски шампион Пеко Бањаја био тек петнаести.
Разлог пада Вињалес је објаснио на крају трке

Маверицк Виналес је потврдио да је до његовог пада у првом кругу последњег круга дошло због проблема са мењачем. Ово би требало да се појави већ у шестом колу. После победе у суботњој спринт трци, возач Априлије сматран је једним од главних фаворита да понови ово достигнуће у главној трци у недељу. То је потврдио већ у уводној деоници, када је заједно са Хорхеом Мартином и Енеом Бастианинијем стекао лепу предност над својим гоничима. Али од шестог круга па надаље, Шпанац је имао доста проблема са пребацивањем између пете и шесте брзине. Док је убрзавао на крају претпоследњег круга, његов мотоцикл је пребацио у неутрални положај уместо у шесту брзину. То је био и разлог зашто је нагло успорио док је био на другом месту. Када убрзате из првог завоја, мотоцикл је изненада готов
Вињалес после грешке Бањајеа у спринт трци у Портимау

Маверик Вињалес победник спринтерске трке у Портимау. Шпанац је повео на четири круга до краја када је погрешио тадашњи лидер Франческо Бањаја. Марк Маркес и Хорхе Мартин заузели су друго и треће место. хттпс://твиттер.цом/МотоГП/статус/1771558847649288391 Франческо Бањаја завршио је четврти. Актуелни светски шампион водио је већи део трке, али је на почетку осмог круга погрешио при кочењу у првом завоју. Пети је био Џек Милер испред Енеа Бастијанинија, који није успео да искористи најбољу стартну позицију. Педро Акоста је прешао циљну линију као седми испред Алеиса Еспаргара. Фабио Квартараро је узео последњи бод са деветим местом. Раул Фернандес је комплетирао првих десет. Марко Беззеки завршио је једанаести
Вињалес кажњен, Бањаја почиње трку са првог места

Франческо Бањаја ће са најбоље стартне позиције кренути у одлучујућу трку овогодишњег шампионата у Валенсији, коју је у квалификацијама освојио Шпанац Маверик Вињалес. Али возач Априлије је игнорисао црно-наранџасту заставу на јутарњем загревању и наставио на стази упркос очигледним техничким проблемима на мотоциклу, због чега су га стјуарди казнили губитком три стартна места. Вињалес ће тако кренути у трку са четвртог места, испред Бреда Биндера и Хорхеа Мартина, а једно место су освојили Јохан Зарко и Џек Милер, који ће трку кренути из првог реда. хттпс://твиттер.цом/МотоГП/статус/1728712809033134266
Вињалес најбржи на загревању пред МотоГП трку у Катару

Маверик Виналес је био најбржи на загревању МотоГП-а уочи Велике награде Катара. Јохан Зарко је био најближе свом времену од 1:53.346, док су Фабио Квартараро, Алекс Маркез и Бред Биндер завршили загревање међу првих пет. Шести је био Џек Милер испред Марка Маркеза, Франка Морбиделија, Франческа Бањаија и Марка Безекија. Хорхе Мартин је поставио тек шеснаести пут.
Виналес мокро загревање пре МотоГП спринт трке у Аустралији

Маверик Виналес је био најбржи на јутарњем загревању МотоГП-а уочи недељне спринтерске трке. Априли је био више од секунде бржи од Хорхеа Мартина на другом месту, а Марк Маркез, Џек Милер и Бред Биндер завршили су загревање у првих пет. хттпс://твиттер.цом/МотоГП/статус/1715853417514442787