Ознака: мак верстаппен

Албон у Ред Бул, Верстапен или Алонсо у Мерцедес?

Формула 1
Након што је Луис Хамилтон уздрмао тркачко тржиште најавом преласка у Ферари, много тога се дешава у овој области. Са свих страна стиже много информација и могућих комбинација, јер још увек није јасно ко ће слетети где ће Карлос Саинз направити места за Хамилтона, нити ко ће заузети Хамилтоново место у Мерцедесу. Према најновијим гласинама, или "информацијама из извора у тимовима", каже се да је Алексу Албону понудио трогодишњи уговор од стране Ред Бул тима. Барем је тако према Питеру Виндзору, који тврди да је трансфер "90% договорен". Говори се и о још сензационалнијем трансферу. Према неким информацијама, очекује се да Макс Ферстапен напусти Ред Бул Рејсинг и пређе у екипу Мерцедеса, иако са тимом има уговор до краја сезоне 2028. године.
Хелмут Марко остаје саветник Ред Бул тима

Формула 1
Иако је бивши возач Формуле 80 и консултант Ред Бул Рацинг тима, др. Хелмут Марко већ има 2024 година, остаће на месту у тиму из Милтон Кејнса још неколико година, али му не смета ни густ распоред сезоне 24, где су чак XNUMX трке: „За мене то није ништа стресно. Али Аустралија је дивна и већ се радујем путовању тамо“, рекао је он и додао: „Радим за Ред Бул Рејсинг од петка ујутру до недеље увече и срећан сам што то радим. " Марко, иначе доктор правних наука, у последње време је неколико пута био у центру пажње због незгодних изјава, а све чешће се прича да је однос између њега и шефа тима Кристијана Хорнера све само не сјајан. Хорнер је рекао да жели да се отараси Аустријанца, али Хорнеров возач Макс Ферстапен се не слаже са тим, а он је рекао да је чак
Троструки шампион показао је где Ред Бул може да напредује у 3

Формула 1
Макс Верстапен је освојио своју трећу светску титулу 2023. са Ред Бул РБ19 и водио је једну од најдоминантнијих сезона у историји Ф1. Према Холанђанину, тркачки аутомобил још може да се побољша. Једна од највећих слабости Ред Буловог тркачког аутомобила је споро скретање у кривине и вожња по ивичњацима, па је као резултат тога поражен само једном на Великој награди Сингапура. Зато су се у Милтон Кејнсу, приликом креирања тркачког аутомобила РБ20, фокусирали управо на ове слабе тачке. „Главни проблеми су уличне трке, спори кривини и ивичњаци“, рекао је Верстапен. Али технички директор тима, Пјер Ваче, упозорава да ће бити неопходно пазити да не изгубите предности у осталима у потрази за побољшањем у овим областима. „Видимо слабости у тиму у другим областима осим Макса, јер је Макс возач
Макс Верстапен завршио је рекордну сезону Формуле 54 1. својом 2023. победом у Абу Дабију

Формула 1
Ни на трци у Абу Дабију Макс Верстапен није попустио пред ривалима и прославио је 58. победу у Формули један после 54 кругова. Холанђанин је закључио изузетну сезону у којој је оборио многе рекорде, међу којима је постао први возач који је водио 1000 кругова у сезони на трци у Абу Дабију. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1728783573723881535 Фераријев Шарл Леклерк завршио је трку на подијуму, док је Серхио Перез био трећи на циљу, који је кажњен са пет секунди због судара са Џорџом Раселом и тако склизнуо на четврто место . Чак је и Леклерк покушао да помогне Мексиканцу, који му је уступио своје место, а потом покушао да успори Расела како би Перез после пенала остао испред Британца, али није успео. Расел је био тај који је прошао на треће место, а они су трку завршили у првих шест
ФИА забранила претицање „Верстапена”.

Формула 1
ФИА је променила правила уочи наставка викенда у Абу Дабију, забранивши претицање на излазу из гаража након што је Макс Верстапен утрчао на стазу на другом тренингу са великим ограничењима да би претекао Џорџа Расела и Луиса Хамилтона. Холанђанин је рекао да су два ривала била преспора и да су хтели да му испрече пут. „Возили су споро, али ја сам желео да стигнем до стазе што пре, јер смо имали ограничено време на стази“, објаснио је он. „Када сам покушао да их претекнем, покушали су да ме гурну у зид. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1728080282656321954 Директор трке Ниелс Виттицх издао је нова упутства тимовима и тркачима пре трећег тренинга и квалификација, у којима је допунио члан 33.4 спортског правилника који забрањује „непотребно спору вожњу и
Живео Лас Вегас! На улицама града светла, Верстапен се бори на путу до победе

Формула 1
Макс Верстапен је на улицама Лас Вегаса прославио још једну победу за коју је морао да се бори целу трку. Ствари су се закомпликовале на старту трке када је агресивним претицањем претекао Леклерка и зарадио казну од пет секунди, коју је одслужио током сигурносног аутомобила док је мењао гуме, склизнувши на девето место. Одатле је победа изгледала изгубљено, али круг за кругом се пробијао напред и поново преузео вођство са тринаест кругова до краја. Друго место припало је Шарлу Леклеру, који је у последњем кругу напао и претекао Переза. Мексиканац је завршио трећи пошто није успео да искористи помоћ Верстапена. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1726141978734465498 Макс Верстапен је на старту агресивно напао Шарла Леклерка у првом углу и због веома касног
Верстапен је прославио рутинску победу у спринтерској трци на Интерлагосу

Формула 1
Макс Верстапен је без проблема реаговао на напад Ланда Нориса на почетку трке и преузео вођство закочивши у први кривини, а затим је контролисао трку од вођства и остварио још једну победу у спринту. Норис, који је стартовао са најбоље стартне позиције, завршио је други, али се Серхио Перез, који је на почетку трке изгубио неколико места, пробио до трећег места и тако завршио на истом месту на ком је и почео. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1720879725726601553 Четврто место заузео је Џорџ Расел, који је чак на почетку трке возио на другом месту, а пети је био Шарл Леклерк. Јуки Цунода је задржао своју шесту стартну позицију и постигао важне поене за тим Алфа Таури, завршио је трку испред Луиса Хамилтона. Карлос Саинз је био осми, девети одличан
Ферари је закључао први стартни ред у Мексику

Формула 1
Шарл Леклерк освојио је најбољу стартну позицију на Великој награди Мексика, а његов саиграч Карлос Саинз стартоваће у првом реду. Треће стартно место, које је и даље под знаком питања, освојио је Макс Верстапен, који је један од скоро половине возача на стартној линији којима прети казна. Ако троструки светски шампион избегне пенал, имаће одличну прилику са трећег места да поведе на дугој правој линији испред првог угла. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1718387601382727701 Право изненађење квалификација је Аустралијанац Данијел Рикардо, који је са тркачким аутомобилом Алпха Таури освојио четврто место, победивши домаћег хероја Серхија Переза, који ће трку кренути са петог место. Шесто место заузео је Луис Хамилтон, који ће после квалификација бити под истрагом
Верстапен најбржи пре квалификација, Албон и Перез најближи ривали

Формула 1
Макс Ферстапен је био најбржи возач на последњем слободном тренингу Формуле 1 пре Велике награде Мексика, што не чуди чак ни чињеница да се возач Вилијамса Алекс Албон показао као најближи такмичар пре квалификација, које ће се одиграти у 23: 0.139 ГМТ. Тајланђанин је заостао само седам стотинки секунде за временом Холанђанина, а локални херој Серхио Перез је овога пута поставио треће време са XNUMX секунди заостатка. Џорџ Расел је био четврти испред Оскара Пјастрија, Валтерија Ботаса, Јукија Цуноде, Ланда Нориса, Данијела Роикарда, Луиса Хамилтона и Логана Саргеанта.
Ред Булл мора да пронађе извор проблема са кочницама

Формула 1
Макс Верстапен јесте прославио своју 50. победу у Формули 1 у Остину, али му је то била једна од најтежих трка последњих година, јер је свих 56 кругова имао проблема са кочницама, а на циљу је славио победу са вођством од 2.225 секунди испред Луиса Хамилтона. Тим Ред Була променио је кочнице на његовом болиду после спринт трке, а Холанђанин још не зна шта је изазвало проблеме. „Променили смо кочнице после спринта и данас нису биле добре“, објаснио је он. "Нисам имао добар осећај за кочнице, а нисам могао да решим проблеме током трке. Морамо да пронађемо разлог, јер недостатак поверења у кочнице, посебно на стази као што је ЦОТА, има велики значај. утицај на време круга, тако да је трка била тежа него што сам очекивао. До сада у Ф1 никада нисам имао проблема са кочницама, али данас је то био велики проблем." Одразили су се проблеми са кочницама