Ознака: f1

Лела Ломбарди: Пионир Формуле 1

Формула 1
Лела Ломбарди је била прави пионир у свету Формуле један, разбијајући баријере и изазивајући устаљене конвенције у спорту којим доминирају мушкарци. Њена изванредна каријера оставила је неизбрисив траг у историји мотоспорта и учврстила њен статус једне од најиконичнијих и најинспиративнијих личности у овом спорту. Рани живот и почетак каријере Рођена је као Марија Грација Ломбарди 26. марта 1941. године у Фругаролу, Италија. Ломбарди је у младости развио страст за тркама. Свој пут у мотоспорту започела је крајем 1960-их, такмичећи се у разним категоријама у Италији. Ломбарди је брзо показала свој таленат за воланом, а такође је показала изузетну вештину и упорност на стази. Успон у Формулу 1974 Ломбарди је дебитовала у Формули XNUMX XNUMX, возећи за мартовски тим у
Мерцедес: Губили смо пола секунде по кругу због проблема са кочењем

Формула 1
Тото Волф је оценио да су Џорџ Расел и Луис Хамилтон у трци за Велику награду Бахреина губили пола секунде по кругу због недовољног хлађења мотора, а исти проблеми су мучили и тим Вилијамса, који се такмичи и са Мерцедесовим моторима. Расел је трку почео са трећег и завршио пети, док је Хамилтон завршио седми после квалификација девети. Расел је претекао Шарла Леклерка на другом месту на почетку трке и изгледало је да ће следити лидера Макса Верстапена, али је тим погрешно проценио потребе за хлађењем пре трке и агрегат је почео да се прегрева. Хамилтон, као и возач тима Вилијамс, суочио се са истим проблемима. „На тестовима је било све у реду, чак и на тренинзима у четвртак и петак
Рикардо љут на Цуноду: Понаша се као дете

Формула 1
Јуки Цунода је био веома незадовољан одлуком тима пошто је морао да испусти саиграча Данијела Рикарда испред себе на крају трке. Возачи тима Виса Цасх Апп РБ су тада били одмах иза Кевина Магнуссена на тринаестом и четрнаестом месту. Јапанац је био на најтврђој верзији гума, док је Аустралијанац имао најмекшу верзију на тркачком аутомобилу. На предлог потоњег, екипа је одлучила да промени места између двојице возача како би Рикардо искористио предности меких гума и покушао да постигне поен. На крају, стратегија није успела и два тркача су завршила један за другим на тринаестом и четрнаестом месту. Цунода је показао своје незадовољство стратегијом тима у кругу после трке док су се двојица возача враћала ка
После трке у Бахреину, још два кључна члана алпског тима поднела су оставке

Формула 1
Алпски тим завршио је прву трку у сезони Формуле 2024 524. на седамнаестом и осамнаестом месту, а у додатном шоку за тим, технички директор Мет Харман и шеф аеродинамике Дирк де Бир поднели су оставке. Прошле године су без посла остали тадашњи шеф тима Отмар Шафнауер и спортски директор Алан Пермане, док су тадашњи технички директор Пет Фрај и генерални директор Лоран Роси такође напустили тим, а сада је судбина француског тима. баланс пошто још два кључна члана напуштају тим . Наводи се да су Харман и де Бир поднели оставке пре представљања овогодишњег тркачког аутомобила АXNUMX, који су возачи Пјер Гасли и Естебан Окон описали као „лошије од прошлогодишњих у свим областима“, а рок за отказивање истиче у априлу ове године.
Хамилтон: Заостатак је већи од очекиваног

Формула 1
Након прве трке у сезони, Луис Хамилтон је признао да је заостатак за Ред Булом већи него што је екипа Мерцедеса очекивала пре почетка тркачког викенда. Британац је трку завршио седми - 50 секунди иза победника Макса Верстапена. Нешто боље прошао је саиграч Џорџ Расел, који је завршио на петом месту, четири секунде испред њега. „Мислим да смо сви у тиму помало разочарани. Желели смо и очекивали бољи резултат. „Била је то веома захтевна и уједначена трка. Хабање гума је било релативно велико. Морамо још много тога да побољшамо ако желимо да се приближимо најбољима. Заостатак за Ред Булом је већи него што смо очекивали.“ После нешто лошијег почетка трке, Хамилтон је много боље прошао у финишу пошто је ушао у сусрет сународнику Нору
Саинз задовољан: Заостатак за Перезом је мањи од очекиваног

Формула 1
Карлос Саинз је одлично возио у првој трци своје последње сезоне са Фераријем, завршио је трећи. Посебно је био задовољан на крају релативно малим заостатком за другопласираним Серхиом Перезом. Шпанац је заостао за Мексиканцем само две секунде. Након што је стартовао са четвртог места, у уводном делу трке два пута је престигао саиграча Шарла Леклерка при кочењу у првом завоју, а потом је обишао и Георга Расела. У другом полувремену, и поред тога што је био на тврђим гумама, успео је да задржи темпо другопласираног Серхија Переза. „Веома сам задовољан данашњим учинком. Нисам имао најбољи старт, али сам добро контролисао хабање гума и имао веома добар ритам. Успео сам да претекнем Чарлса и Георга и да се попнем на подијум. :"Д
Ред Бул славио је двоструку победу на отварању сезоне у Бахреину

Формула 1
Највиша стартна позиција Макса Верстапена у првој трци сезоне 2024. у Бахреину славила је доминантну победу у доминантном стилу у којем је завршио прошлу годину. Тимски успех тима Ред Бул Рејсинг употпунио је Серхио Перез, који је у Ферарију завршио 20 секунди иза актуелног светског шампиона и четири секунде испред Шпанца Карлоса Саинза. Саинзов саиграч Шарл Леклерк био је четврти, а возач Мерцедеса Џорџ Расел пети. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1763966503274090817 Трка је протекла без прекида, а свих 20 тркача је стигло до циља. Лендо Норис је такође освојио бодове у трци за шесто место, Луис Хамилтон је био седми, Оскар Пјастри осми, Фернандо Алонсо девети, а Ленс Строл је последњи бод освојио на десетом месту
Леклерк: Грешка у К1 коштала ме је најбоље стартне позиције

Формула 1
Шарл Леклерк је прве квалификације у новој сезони завршио на другом месту, две десетинке иза најбржег Верстапена. Упркос охрабрујућем старту, рођени Монако је био помало разочаран, јер је сигуран да је могао да освоји најбољу стартну позицију. Према његовим речима, екипа је направила грешку у првом делу квалификација (К1) када су га одмах на крају послали на стазу са новим, свежим гумама. Као резултат тога, имао је само један сет нових доступних у последњем делу (К3), због чега је морао да направи први покушај са коришћеним. Ово је требало довољно да му поремети ритам да је на крају остао без најбоље стартне позиције. „Мало сам разочаран. Упркос изазовном почетку викенда, имали смо добру сесију квалификација. Нажалост, направили смо грешку у К1 када смо користили два сета нових гума.
Број 1 Формуле 2024 остаје на врху чак иу сезони XNUMX

Формула 1
Макс Верстапен наставља сезону 2024. где је стао прошле године - на врху. Холанђанин, који иначе није био задовољан својим тркачким аутомобилом РБ20 на тренингу, био је најбржи у квалификацијама за суботњу трку за Велику награду Бахреина, али пошто су тимови пре неколико недеља урадили своје једино зимско тестирање на овој стази, разлике између тркачи су били прилично мали. Девет тркача се квалификовало за 0.531 секунду у последњем делу квалификација. хттпс://твиттер.цом/Ф1/статус/1763611282643546363 Шарл Леклерк са Фераријем стартоваће трку са другог места, након што је заостао за Верстапеновим временом 0.228 секунди, у другом реду ће бити Џорџ Расел са Мерцедесом, који је до завршетак квалификација под истрагом због непоштовања задатог времена припремног круга. Четврти је б