ФИА: Мајкл Маси ће се вратити ако нам затреба

Аутор чланка: , објављено 28. новембра 2023.

Председник међународне аутомобилистичке асоцијације ФИА Мохамед Бен Сулајем каже да је спреман да на место у Формули 1 постави озлоглашеног бившег директора трке Мајкла Масија, за кога неки сматрају да је осма светска титула у Формули XNUMX Луиса Хамилтона.

Пре него што је поднео оставку на место директора трке, Аустралијанац је оптужен да је лоше водио финалну трку у Абу Дабију 2021. када је дозволио да се трка заврши под условима трке по кратком поступку, уместо да заврши иза сигурносног аутомобила.

Али Бен Сулајем, који је на крају сезоне 2021. преузео вођство ФИА од Жана Тода, спреман је да ту позицију врати Аустралијанцу. „Увек се извињавам, али не могу да се извиним за нешто што је учињено пре мог времена“, рекао је Бен Сулајем. „Ипак ћу се извинити, али вратићу Мишела Масија.

Откако је Луис Хамилтон изгубио шампионат 2021. године, Маси је био жртва напада, увреда, па чак и претњи смрћу. „Сиромах је само човек који је нападнут. Прошао је кроз пакао и ако видим прилику да је ФИА потребан, позваћу га“, обећао је 62-годишњи Бен Сулајем, који је открио да је и сам добијао претње смрћу, „јер сам имао моћ. да променим резултат првенства.

Ако желите, можете нам донирати брзо и безбедно путем ПаиПал-а. Сваки допринос помаже нама, вашем тиму Ворлд оф Спеед!